Poštovani, molim vas, postavljena mi je ginekološka dijagnoza: " amenorrhoea sec. N91. 1 obs tu ovarii lat. Dex. ", pa vas najljubaznije molim za objašnjenje o čemu se ovde radi. U eho nalazu piše sledeće: "na desnom ovariumu hiperehogeno polje vel. 15x13 mm. Oevi ovarim cistično izmenjen vel. 29x17 mm. U duglasu nema slobodne tečnosti. " zahvaljujem na objašnjenju i sve najbolje, želim vama. Puno pozdrava, vesna n. Imam 42 godine, nisam rađala, od pubertetskih dana imam policistične jajnike do danas, imam 57 kg. Radila sam pre mesec dana tumormarkere jajnika i sve je u redu. Ne pušim, ne pijem, nisam konzument nikakvih droga bila. Da li je ova dijagnoza indikacija za operaciju?

    Odgovoreno: 05. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Razlicite su prakse u lecenju vase dijagnoze. Ocigledno se radi o hormonskom poremecaju koji vec dugo traje. Savetujem vam da uradite kompletan ginekoloski pregled sa hormonskim analizama.

      mi se bavimo time profesionalno, mozete da nam se javite ili dodjete na konsultacije koji su besplatne.

      ginekoloska ordinacija aras
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com