Postovanje! Nisam bas od onih pacijenata koji kad krenu kod lekara isteraju sve na cistac, zbog nedostatka vremena, uvek se samo zalecim. Te vas molim da mi pojasnite znacenje mog nalaza i uz pregleda. Pa: 3 a ase-us (plocasti epitel, retke celije lako uvecanih. Dosta granulocita) avf utri, pravilne konture, homogene ehostrukture, dim62, 6x32, 8mm cavum uteri: prazan endometrijum debljine 8, 3mmd. O. Dim33, 1x29, 8mm uredne ehostrukture cavum douglasi bez prisustva slobodne tecnosti. Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 05. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Kod vas postoje dva problema koje obavezno treba leciti. Vi imate problem sa grlicem materice koji treba adekvatno leciti. Drugi problem je poremecaj hormona koji takodje treba leciti uporno. Savetujem vam da se lecite sto pre (i do kraja isterate sve na cistac) da ne bi doslo do vecih komplikacija.