Imam 44 godine. Pre dva meseca mi je utvrdjena hipotireoza a mesec pre toga mi prvi put u zivotu menstrucaija kasni par dana zatim pocinjem da pijem lek euthyrox i ona u potpunosti sledeceg meseca izostane i tada odlazim kod ginekologa i sad trenutno stvari stoje ovako. . . Uz: avf uteri, pravilne konture, homogene eho strukture dim59x29, 2 cavum uteri prazan. Endometrijum debljine 14, 2d. O. 36, 7x24, 5 sa bi lokularnom cistom formacije 23, 4x16, 7. . . L. O. 24, 1x15, 2 uredne ehoanatomije. . . Cavum douglasi bez prisustva slobodne tecnosti obj. Pvu sa poljem nepravilne diskretne leukoplakije ma 2h, van zt, palpatorni gin nalaz je uredan. . . Kolposkopija: aw epitel diskretno, nejasno ogranicen na levoj polovini grlica, jaci na polju oko 2h, sa pojacanom vask sarom na povrsini pvu, prosirenih kanalica scj ne uocava, jodom se pvu boji saroliko. . . Pa: iiia ascus, flamacija, mesovita bakterijska flora. . . Uradjena bakterioloska obrada grlica i svi nalazi su negativni (hlamidija mikoplasma ureoplasma bakterioloska kultura i gljivice) . . Da naglasim da sam u medjuvremenu dobila menstruaciju uz pomoc primolut tableta koje sam pila sedam dana a i po prestanku menstruacije povremeno mi se pojave tragovi krvi. . . Ako bi mogli da mi kazete misljenje o ovom nalazu i sta je najpametnije uraditi dalje jer se sve jako sporo odvija i ja i posle mesec i po dana ne znam na cemu sam i ne pijem nikakve lekove za tu upalu. . . I da li moze da postoji neka veza izmedju svega ovoga i hipotireoze? I da li postoji nesto sto ja licno mogu da ucinim za poboljsanje situacije? Unapred puno hvala!

    Odgovoreno: 03. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Vi imate jaku upalu grlica msterice koju obavezno treba adekvatno leciti. Mi se bavimo time profesionalno, mozete da nam se javite ili dodjete na konsultacije koji su besplatne. Procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija aras
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com