Vec dve godine nemam seksualne odnose, jer ginekolog tvrdi da je u pitanju moje psihicko stanje i da treba da se opustim. Pre tri godine osetila sam nelagodnost pri seks. Odnosu, a kasnije je preslo u bol. Otisla sam na kompl. Ginek. Pregled pa2, vs2, ultrazvuk u redu i ginekolog mi je rekao da nema potrebe za daljim ispitivanjem i da je sve u redu. Nakon 6 meseci sam opet otisla na pregled sa istim simptomima i opet pa2, vs2 sve ok i ubedjivanje da treba da se opustim, iako sam nagovestila da su mi odnosi bolni i da svaki pokusaj da ih imam bude bezuspesan, jer mi je bol i te kako prisutna. Zdravo se hranim, vezbam, vodim higijenu i ne znam sta da radim dalje. Molim vas da mi predlozite sta je moj sledeci korak, jer ginekolog me uverava da je sve u redu i ne salje me dalje na analize, a ja sam u bezizlaznoj situaciji, sta da uradim i kome da se obratim? Da napomenem da sam sa deckom 5 godina u vezi i da je 2 godine sve bilo ok i onda je nastao ovaj problem. Plasim se da sam predugo cekala, jer me je ginekolog ubedio da je sve u redu, a mozda je svo vreme prisutan neki problem. Pomozite, molim vas!

    Odgovoreno: 03. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da obavezno uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.

      mi se bavimo time profesionalno, mozete da nam se javite ili dodjete na konsultacije koji su besplatne. Procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija aras
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com