Postovani, molila bi vas da mi protumacite nalaz sa ginekoloskog pregleda. Imam 21 god, i to mi je bio prvi pregled, a nalaz glasi ovako: vulva i vagina urednog nalaza pvu epitelizovan uterus u avf, pokretan, slobodan, adnexalno nalaz uredan. Kolposkopski nalaz ektocervix u celini epitelizovan scy bez atipije. Uz nalaz uterus u avf, 56x43x39mm endometrijum 6mm oba jajnika uredne velicine sa brojnim subkortikalnim folikulima i hiperehogenom stromom. Dijagnoza: smg

    Odgovoreno: 03. 10. 2012.

Komentari na pitanje: #105932

    • Pozdrav😀 Radila sam sistemski pregled, dijagnoza je SMG. Šta je u pitanju?