Zadnjih sest meseci imam problem sa neredovnim ciklusima, menstruacija mi kasni od mesec do dva meseca,. S obzirom da sam u zadnijh godinu dana pocela da se bavim trcanjem i izgubila nekih pet kila, ginekolog mi je preporucio da smanjim svoje aktivnosti, iako sam to ucinila ciklus se nije normalizovao. Radila sam analize briseva i ultrazvucni pregled, sve je u redu, levi jajnik policistican, i dat mi je uput za endokrinologa. Posto pokusavam da ostanem u drugom stanju, zanima me da li je to uposte moguce jer obzirom na neredovne menstruacije ne mogu da odredim vreme ovulacije i da li je neophodno da uradim jos neke preglede,

    Odgovoreno: 03. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Vase stanje nema veze sa bavljenjem sportom. Kod vas se radi o hormonskom poemecaju. Savetujem vam da uradite kompletan ginekoloski pregled i hormonski status (fsh, lh, prolaktin, estradiol, progesteron i testosteron 7-og, 14-og i 21-og dana ciklusa) .