Vec godinu dina imam sestu grupu vaginalnog sekreta. Prvo sam imala cistitis, pa sam primala inekcije garamicin i pila dve kutije palitreksa. Osecala sam jake bolove u vagini, narocito prilikom sedenja, a u lezecem polozaju ne. U nasoj bolonici stalno su se menjali ginekolozi i davali u mi razne vaginalete, poliginaks, kansen, ali nikakvog poboljsanja nije bilo. Odlucila sam da odem kod prof. Dr relica u nasoj privatnoj klinici medikus, i rekla sam mu da taj problem traje skoro godinu dana. Uradio mi je sve analize, sekret je bio druga grupa, dao mi je terapiju laktogin, i multign aktigel, koju koristim vec dve nedelje. 04. 09. 2012. Godine sekret je bio druga grupa, a 26. 09. 2012. Godine i pored terapije sekret je sesta grupa. Rekao mi je da koristim nistatin vaginalete, pa na kontrolu da dodjem posle menstruacije, i da to nije strasno. Da li mi mozete pomoci, sta bi od terapije bilo najbolje, da koristim, jer je iskljucio svaku mogucnost ne daj boze bolesti materice, jajnika, rekao mi je da je sve u redu sto se tice toga. Ali ta sesta grupa se non stop javlja i kada se taj sekret sliva osecam peckanje spolja. Ako mi mozete pomoci, bila bih vam veoma zahvalna, jer imam troje dece i velike oaveze, a ova sekiracija mi ne dozvoljava da normalno zivim.

    Odgovoreno: 03. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima. Verovatno se radi o upali grlica materice, hronicnog oblika (cervicitis chronica) , koje treba adekvatno leciti.