Postovani, dijagnostifikovana mi je cystis ovarii sin 08. 08. 2012. Uradjeni su nalazi na stepen cistoce vaginalnog sekreta (iiia) , marker na trudnocu betahcg (<0. 1) , marker na tumor ca 125 (12. 39 iu/ml) i bakterioloski pregled vaginalnog cervikalnog brisa i brisa vulve (negativan) . Nakon toga prepisana je kontinuirana terapija kontracepcijskim pilulama lindynette u trajanju od tri meseca, tacnije tri kutije bez prekida od 7 dana. Nakon kontrole ultrazvuka, 25. 09. 2012 ustanovljeno je da se uvecanje sa 36. 5mm smanjilo na 29. 6. Mm. U medjuvremenu je doslo do povecanja dojki i pojavio se bol identican onom u predmenstrualnom periodu. Posto je terapija na samom kraju (treca kutija) , doktorica je preporucila da se cista odstrani hiruskim putem. Interesuje me da li je moguce uciniti jos nesto ili pokusati sa nekom drugom terapijom pre nego dodje do hiruskog zahvata. Hvala unapred. Srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 25. 09. 2012.
    • Poštovana,
      Razlicite su prakse sto se tice ciste.

      mi se bavimo time profesionalno, mozete da nam se javite ili dodjete na konsultacije koji su besplatne.

      ginekoloska ordinacija aras
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com