Postovani, imam problem sa kasnjenjem menstruacije. Inace mi je menstruacija redovna, dobijam na 30 dana, eventualno dan ranije ili kasnije. Sada mi kasni 7 dana. Prethodnog meseca nisam imala seksualne odnose. Prethodna menstruacija mi je trajala krace nego inace i bila manje obilna. Nisam imala promene u telesnoj tezini u prethodnom periodu. Sta mogu biti uzroci ovog kasnjenja? U slucaju da izostanak menstruacije potraje, da li postoji neka neka nehormonska terapija, s obzirom da koristim lamotrigin koji je kontraindikovan sa oranim kontraceptivima? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 26. 09. 2012.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da najpre uradite test za trudnocu. Ukoliko je test negativan a ne dobijete menstruaciju uradite analizu hormonskog statusa da bi vam se odredila adekvatna terapija.