Postovani, imam par pitanja koja me muce, svaki mjesec imam redovnu menstruaciju 18. Sada mi kasni 2 dana, ali sam trenutno malo prehladjena, imam redovne odnose sa svojim suprugom. Jako zelim trudnocu, imam veoma jaku intuiciju u vezi toga. Brineme ako sam trudna, da li ce skoditi na plod sto sam popila 1 ketanol 100 mg, imala sam zubovolju. Osjecam mucnine, umor i nekako vidim da mi je stomacic kao malo napuhan, inace sam mrsava i nikada nije tako ispupcen. Prije 9 mj. Sam imala spontani pa se plasim da mi se to u drugoj trudnoci ne ponovi. Brineme i to sto imam skoliozu, srednjih stepeni i sto sam slomila trticnu kost prosle godine, da li moze utjecati na porod ili na trudnocu. Eh da li je planiranje trudnoce u 20 god rano. Hvala.

    Odgovoreno: 26. 09. 2012.
    • Poštovana,
      Ukoliko ste popili smao jednu tabletu ona nece naskoditi plodu. Takodje, slomljena trticna kost nece uticati na vasu trudnocu. Posto ste imali spontani pobacaj pre 9 meseci, savetujem vam da uradite test na trudnocu i da ukoliko se ste trudni, odmah javite vasem ginekologu koji ce vam odrediti adekvatnu terapiju za odrzavanje trudnoce. To sto imate 20 godina je optimalno za trudnocu.