Postovani, imam dvoje male dece, razlikaizmedju njih je godinu ipo dana. Odkako sam dobila drugo dete moj strah da ne ostanem trudna je jos veci nego nakon prve trudnoce. Strah je takav da izbegavam odnose. Doktorka mi je prepisala kontraceptivne tablete triregol, ali kada sam citala uputstvo videla sam mnogo negativnih, ozbiljnih nus pojava i nisam se usudila da pocnem da ih koristim. Interesuje me da li zaista mogu tako negativno delovati. Da li su zaista pouzdana zastita, da uz njihovu redovnu upotrebu ne moram da brinem i razmisljam da li cu ostati trudna. . . Pozdrav

    Odgovoreno: 24. 09. 2012.
    • Poštovana,
      Mozete slobodno uzimati prepisanu kontracepciju. Ukoliko pak budete imali smetnje, zamolite vaseg ginekologa da vam prepise druge kontraceptivne tablete. Kontraceptivne tablete uzimajte na sledeci nacin: kad pocnete prvi put sa uzimanjem nekih kontraceptivnih pilula pocnite prvog dana ciklusa od znaka start pa u pravcu strelice (po 1 tabletu dnevno) a zatim sacekajte da dobijete menstruaciju. Sledecu kutiju pocinjete od 5-og dana ciklusa po 1 tabletu dnevno i tako nastavljate svakog narednog ciklusa. Nikad ne pocinjite sa novom kutijom dok ne dobijete menstruaciju.