Postovani vec 3 meseca imam problema sa jajnicima. Imam jake bolove da ni sa jednim anelgeticima ne mogu da se smire. Davali su mi novalgetol, buscopan, baralgetes, zodol, trodon i na kraju su mi davali dolantin. Imam policisticne jajnike 28 u levom i 18 u desnom jajniku. Na terapiji sam primolut-a posto mi je povisen luteinski horomon. Imam i upalu jajnika. Primala sam prvo nilacef od 750mg 7 dana pa mi je ginekolog promenio da primam longacef od 2g 14 dana. Krvna slika mi je: leukociti 16. 6, granulociti 13. 2, limfociti 16, sedimentacija 44/86 crp kvant 35. To su zadnji nalazi od pre 2-3 dana. I nakon sve ove terapije, i dalje nemam nikakvih poboljsanja. Poslali su me u nis da radim mr male karlice. Na mr mi je nadjen folikul u levom jajniku 23x28mm i cicste koje su 12-17mm. Hvala unapred

    Odgovoreno: 19. 09. 2012.
    • Poštovana,
      Kod vas se radi o dva problema. Vi verovatno imate upalu grlica materice - cervicitis koji treba adekvatno leciti. Drugi problem je hormonski poremecaj (policisticni jajnici) gde treba utaditi hormonski status koji obuhvata fsh, lh, prolaktin, estradiol, progesteron 7-og, 14-og i 21-og dana ciklusa da bi se odredila adekvatna terapija.