Postovani, da li je moguce da dodje do trudnoce ako je decko vrhom penisa doticao ulaz u rodnicu? Nedugo prije toga je svrsio i obavio nuzdu. Plasim se da je bilo predejakulata i u njemu dovoljno spermatozoida da dodje do oplodnje. Nije bilo penetracije, ja sam jos uvijek nevina. Znaci, kolike su sanse da dodje do zaceca ako predejakulat dosao u kontakt samo sa vanjskim splovilom, ne unutar u rodnicu? Mjesecnica mi inace dolazi 2-3 dana prije ili kasnije. Imam uvecane grudi, bolne bradavice i povremeno osjetim bol u donjem dijelu stomaka kao pred menstruaciju, ali ona jos uvijek ne dolazi. Jako sam zabrinuta. Ukoliko nije rijec o trudnoci, da li moguce da kasnjenje mjecesnice bude povezano sa povisenim testosteronom (4, 26) i blago policisticnim jajnicima koje imam? Receno mi je da nema potrebe za hormonskom terapijom jer su u pitanju blago policisticni jajnici i do sada sam imala uredne mjesecnice. Unaprijed hvala srdacan pozdrav una

    Odgovoreno: 19. 09. 2012.
    • Poštovana,
      Minimalne su sanse da ostanete u drugom stanju. Tegobe i kasnjenje menstruacije koje imate mogu se javljati zbog policisticnih jajnika (hormonskog poremecaja) . Savetujem vam da uradite hormonski status. U nasoj praksi, lecimo policisticne jajnike koji nastaju zbog hormonskog poremecaja sto pre, da ne bi kasnije doslo do vecih komplikacija.