Poštovana, moja ćerka će u januaru 2013. God. Napuniti 15 godina. Još uvek nije dobila prvu menstruaciju, a sobzirom da devojčice u današnje vreme dobijaju rano (u periodu oko 11. God.) , postaje zabrinuta, naravno i ja sa njom. Molila bih vas da me posavetujete kada je optimalno vreme (ako već nisam zakasnila) za proveru njenog hormonskog i fiziološkog statusa kako bih bila sigurna da mi se dete pravilno razvija. Unapred zahvalna. S poštovanjem, danijela dlačić

    Odgovoreno: 19. 09. 2012.
    • Poštovana,
      Budite bez brige. Sacekajte jos izvesno vreme, jer kao sto je normalno da pojedine devojcice dobijaju menstruaciju sa 11 godina, takodje je normalno da se prva menstruacija dobije i sa 15 godina.