Postovani, moje pitanje je vezano za porodjaj posle klasicne konizacije. Ukratko, moji podaci. . Imam 33 godine prvi porodjaj u 25 godini uz komplikacije (zastoj porodjaja, nemogucnost otvaranja grlica, na jedvite jade zavrsen vaginalnim putem uz pucanje grlica i obilno krvarenje zbog koga sam primila tri transfuzije) od tada ni jedna trudnoca. Pre sedam meseci mi je uradjena klasicna konizacija. Ph nalaz: otvoren konus 30x20x20, cin iii, metaplasia squamosa, cervicitis chronica. Ivice konusa idu kroz zdravo tkivo. Idem na redovne kontrole, za sada je sve u redu. Ginekolog mi je napomenuo da godinu dana ne pomisljam na trudnocu, a posle "cemo videti". . . Zanima me vase misljenje. . Sobzirom na iskustvo sa prvog porodjaja, na intervenciju koju sam imala i na moje godine. . . . Vase misljenje sto se tice trudnoce i naravno vrste porodjaja koja se preporucuje. . . Hvala unapred!!

    Odgovoreno: 16. 09. 2012.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da prvo adekvatno leciti grlic materice, za tim trudnoce, porodjaj nije problem u zavisnost od vaseg tadasnjeg stanja, posle konizacije grlic je skracen obicno se otvara lako.