Imam 25 godina, koristim jeanine pilule nesto manje od godinu dana, juce sam popila 17. Pilulu iz pakovanja ali sam danas sasvim iznenada dobila menstruaciju, iako nisam zavrsila pakovanje. Napominjem da nisam preskocila nijednu pilulu niti sam kasnila sa uzimanjem neke. Nikada ranije mi se nije desilo nista slicno jer mi je menstrualni ciklus otkako uzimam pilule tacan kao sat. Da li je ova pojava nesto normalno s obzirom da nemam (ili bar do sada nisam imala) nikakve ginekoloske ni druge zdravstvene probleme? I kako da nastavim sa uzimanjem pilule? Da li da zavrsim ovo pakovanje pa da napravim pauzu od 7 dana i pocnem novo kao da se nista nije desilo? Hvala na odgovoru!

    Odgovoreno: 07. 09. 2012.
    • Poštovana,
      Ako je krvarenje obilno kao menstruacija, onda ostavite uzimanje tab. . Ako nije obilna, onda nastavite.
      inace pilule za kontracepciju se uzimaju od petog dana ciklusa bez obzira koliko traje menstracija po jedna tabl. Dnevno od znak start i u pravcu strelice.