Pre mesec dana u vaginalnom brisu pronadjena mi je bakterija klebsiella. Dobila sam terapiju-vaginalete sa ciprocinalom, 10 dana. Desetak dana posle zavrsene terapije, ponovila sam bris, klebsielle nema, ali je pronadjena escherichia coli, u velikom broju. Imam antibiogram, ali dr je na odmoru trenutno. Zanima me kako je moguce, da se tako brzo posle terapije, pojavi sad, druga bakterija? Suprugov bris je bio uredan, kada je meni pronadjena klebsiella, tako da on sada nije ponavljao bris. Da li on treba da uzima neku terapiju?

    Odgovoreno: 07. 09. 2012.
    • Poštovana,
      Verovatno ste imali ste kombinovane upale, samo sto je dominirala bakterija klebsiella, treba sada leciti e. Coli, ako suprug nema smetnje, onda ne treba nista preduzeti.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #104964

    • Rami Aburas 09. 12. 2014.

      Javite se vaem ginekologu da vam prepise adekvatnu terapiju.

    • Jedno pitanje u vaginalnom i cervikalnom brisu klebsiella pneumoniac veliki broj, štaa da radim?