S partnerom planiramo bebu nekoliko meseci i bez rezulatata. Posle uradzene preglede sve je ok kod oboje. Zatim sam uradila hsg i jedan prvod (tuba) nije vidljiv. Preporucili su mi laparoskopiju. Moje pitanje je: dali mogu da uradim insemenaciju s jednim provodom (tuba) i koliko su sanse da ostanem tako u drugom stanju ili da idem prvo na laparoskopiju. Isto tako interesuje me dali posle uradzene laposkopije mogu odmah da idem na insemenaciju ili mora da se ceka neko vreme. Molila bih za vas savet. . . . Havala vam unapred

    Odgovoreno: 06. 09. 2012.
    • Poštovana,
      Sanse da ostanete trudni sa jednom zapusenom tubom su 50% . Ukoliko se odlucite na laparaskopiju, sacekajte dok se ne oporavite, bar 3-4 nedelje, pa onda razmisljajte o insemenaciji.