Poshtovani, 20. Maja ove godine imala sam spontani u chetvrtom mesecu trudnoce, nakon chega mi je odradjena i revizija. . Izveshtaj sa patologije je pokazao da je upala plodovih ovojaka bila u pitanju. . Posle spontanog mi je ginekolog radio samo ultrazvuk, a za briseve mi je rekao da je josh uvek rano. . Pre desetak dana sam na svoju ruku odradila briseve na hlamidiju, ureaplazmu, mikoplazmu, a i suprug. . Ja imam ureaplazmu, esherihiju i enterokokus, a suprug- hlamidiju, stafilokoke i enterokokus. . Antibiogram pokazuje da su i stafilokoke i enterokokus suprugov, kao i moj, osetljivi na rifampicin, pa mu je to urolog i prepisao, u trajanju od pet dana. . Ja sam jutros bila do ginekologa, rekao mi je da terapija rifamorom traje deset dana, da se nakon toga javim zbog injekcija longacefa, koje cu primati kroz infuziju zbog esherihije, pa tek onda prelazimo na lechenje ureaplazme. . Suprug treba da se javi urologu za svoju terapiju, a urolog mu je pre pet dana rekao da se za nastavak terapije, posle rifamora, javi mom ginekologu. . I tako, dok shetamo od lekara do lekara, panika raste. . Mene interesuje sledece. . Da li je redosled lechenja ovih chuda koje ja imam ispravan, da li prvo treba lechiti enterokokus i esherihiju, pa na kraju ureaplazmu? Ginekolog koji mi je vodio trudnocu mi je rekao da za hlamidiju pijemo dovicin, a ovaj jutroshnji ginekolog da odvojeno pijemo lekove za razlichite stvari koje imamo, tj. Da suprug ne treba nishta za ureaplazmu da pije, kao ni ja za hlamidiju. . Da mi je neko prichao da ce borba za potomstvo biti ovakva, ne bih mu verovala. . I ovo je borba protiv bele kuge u zemlji srbiji. . Ovo shetanje i prebacivanje odgovornosti sa jednog na drugog lekara, ova neazurnost. . Kao zena od 33 godine, zena koja nema dece josh uvek, a toliko zeli da ih ima, zena koja je vaspitach po profesiji, ja sam duboko razocharana. . Molim vas za shto hitniji odgovor. . Unapred zahvalna tamara

    Odgovoreno: 06. 09. 2012.
    • Poštovana,
      Terapija se odredjuje na osnovu antibiograma. Ni jedna terapija antibioticima ne sme trajati manje od 7-10 dana. Moze se leciti sve zajedno ali treba proveriti da li ima interreakcija medju prepisanim lekovima.