Dobar dan. Imam jedno pitanje za vas. . . Imam 22 godine. Vec 10 godina imam migrenu. . . U poslednjih godinu i po dana, to je hronicna (svakodnevna) glavobolja koju neki od neurologa karakterisu kao hronicnu migrenu, neki kao hronicnu tenzionu glavobolju, a neki kao kombinovanu. Vec 6 meseci pijem amizol (amitriptilin) , doza 30mg uvece (trebalo bi 50, ali nisam povecala zbog nemogucnosti normalnog funkcionisanja) . Glavobolje su pod kontrolom, i dalje svakodnevne ali bez nesnosnih napada koji su se zavrsavali u bolnici. U decembru su mi ustanovljeni papilomi, koji su mi krajem januara uklonjeni radiotalasima, i na poslednjoj kontroli kod ginekologa sto se toga tice sve je bilo u redu. Na toj kontroli, konstatovani su mi policisticni jajnici samo na osnovu ultrazvuka. Papa test mi je bio u redu, vaginalni sekret 3. Grupa, pa su mi date vaginalete neo penotran forte. Ciklusi su mi bili neredovni (sa po par meseci pauze) , ali u poslednjih godinu dana dobijala sam na svakih 30 dana. Poslednja tri meseca dobijam na 45 dana. Nikada ciklusi nisu preterano bolni, niti obilni. Tada mi je doktorka ginekolog dala jeanine pilule zbog jajnika, ali kad sam joj rekla da imam glavobolje i da pijem amizol, rekla mi je da to nikako ne smem da koristim. Neurolog mi je rekao da slobodno pijem i da ce mozda cak i jeanine doprineti da mi glavobolje budu redje. Zanima me koje je vase misljenje i izvinjavam se na preopsirnom pitanju. Hvala.

    Odgovoreno: 03. 09. 2012.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite hormonski status 7-og, 14-og i 21-og dana ciklusa na osnovu cega ce vam biti odredjena trajna adekvatna hormonska terapija. Oralnom kontracepcijom ne resavate uzrok policisticnih jajnika. Sto se tice kontraindikacija, uzimanja oralne kontracepcije i amizola, ne bi trebalo da ih ima