Postovani, molim za malu pomoc! Imam policisticne jajnike dosta dugo, desetak godina. Suprug i ja vec tri godine pokusavamo da ostvarimo trudnocu. Imam anovulatorne cikluse. Pretprosli mesec sam pila kutiju kontraceptivnih pilula, da se jajnici malo smire jer smo planirali da u septembru radimo fet (u martu mesecu smo bili u postupku vto ali zbog hiperstimulacije nije uradjen transfer) . Nakon pilula dobila sam uredno menstruaciju, ali sam opet nakon 13 dana malo krvarila. Slabo krvarenje trajalo je 4 dana. Isla sam kod svog ginekologa u dom zdravlja i on je na osnovu progesterona koji je bio 16 (vadjen 21 dan) i na osnovu hipoehogene promene vel. 24x2omm (corpus luteum) ustanovio da je bila ovulacija. Meni sad kasni mentruacija 4 dana. Radila sam test, nije trudnoca i sad me strah sta se desava. Ne znam zasto nije doslo do menstruacije. Inace zadnjih godinu dana su mi menstruacije vrlo uredne, na 26 dana. Endometrijum mi je 26 dan ciklusa bio 8mm. Iskreno sad sumnjam i da je bila ovulacija. Ukratko moj slucaj! Konkretno pitanje je zasto menstruacija moze da kasni i da li postoji sansa da je stvarno bila ovulacija?

    Odgovoreno: 31. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Vi najverovatnije imate hormonski poremecaj zbog cega vam kasni menstruacija. Menstruacija na 26 dana nije zdrava menstruacija (idealna menstruacija javlja se na 28-30 dana) . Moze da se desi da ste bili u ovulaciji. Savetujem vam da adekvatno izlecite hormonski poremecaj sto pre.