Postovani, najlepse bih vas zamolila da mi odgovorite. . . . Ovako imam vec 3-4 godine problema sa amenorejom (sec.) izostaje mi po 5 - 6 meseci posle toga dobijem par kapi i to je to. . Radila sam ispitivanje, ginekoloski je sve u redu, jedino mi je ginekolog rekao da sam pod emotivnim stresom i to je to. Zanima me samo da li cu ikad mocu da ostanem u drugom stanju uprkos ovom problemu. . ? Da li amenoreja podrazumeva i izostanak ovulacije bas uvek? Hvala. Pozdrav.

    Odgovoreno: 29. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Treba izazvati menstruaciju i uradite hormonski status;
      fsh, lh, estradiol, progesteron uradite 7, 14, 21 dan ciklusa.
      a prolactin, testesteron, t3, t4, tsh samo 14 dan ciklusa.
      inace pod ovim stanjem tesko cete moci da ostanete u drugom stanju.