Postovana doktorice, imam 21 godinu, nedavno sam radila ct abdomena zbog jetre jer sam operisala ehinokokus pa se rade kontrole. I tu su mi dokotri napisali da imam uvecanu matericu. Bilo je to otprilike 7 dana prije nego sto cu dobiti mentruaciju. Inace su mi menstruacije redovne, dva dana je samo odstupanja od prehodnog mjeseca i tako uvejk. Bolovi pri menstuaciji nisu bas jaki, boli malo i ja odavljam sve svoje dnevne obaveze sasvim solidno. Mentruacija mi traje uvjek 7 dana, prvi dan slabo imam, drugi malo vise, a kasnije se sve smanjuje. Nisam imala seksualne odnose. Molim vas da mi odgovorite sta je to, da li trebam posjetiti ginekologa. Nisam nikad bila kod ginekologa, bojim se kako ce me pregledati kad nisam imala odnose. Očekujem vas skoriji odgovor. Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 29. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Desava se da neko ima uvecanu matericu i to nije nista strasno. Pozeljno je da uradite uz pregled kod ginekologa. Ginekoloski pregled se ne mora obaviti vaginalno, postoje i drugi nacini. Budite bez brige.