Hpv i bhsb infekcija: bris cerviksa 1/2012 bhsb, terapija cefalekksin, 3/2012 enterococcus faecalis, terapija amoksicilin, 5/2012 bhsb terapija nitrofurantoin uskoro cu ponoviti bris na bhsb, kako da pristupim liječenju ako nalaz opet bude pozitivan? Papa test 1/2012 dm+hpv, u obzir dolazi i hsil, uradjena je kolposkopija, a zatim i biopsija. Nalaz biopsije je bio uredan. Bris na hpv visokog rizika slabo pozitivan. 3/2012 ponovljeni papa test pokazuje cin iii u obzir dolazi i cis. Biopsija je takodjer ponovljena i pokazuje cin ii i koilocite. Ucinjena klasicna konizacija 7/2012, histoloski nalaz konizata: konizirani dio vrata maternice velicine 23: 11: 18 pregledan je serijskim rezovima u cijelosti i na vecem dijelu povrsine oko zone transformacije epitela na samoj povrsini je viseslojni plocasti epitel s koilocitima uz jasno izrazen poremecaj rasporeda sazrijevanja stanica i sa mitozama mjestimice gotovo cijelom debljinom sloja. Ovako promjenjeni epitel se siri po dijelu povrsine ulazi u pojedine zlijezde ali ne invadira stromu no sa sigurnoscu se ne moze iskljuciti i dopiranje do endocervikalnog ruba. U stromi je dosta mononuklearnih upalnih infiltrata, a prisutne su i upalno degenerativne promjene plocastog epitela. Je li potrebno ponoviti konizaciju? Mozete li mi savjetovati najbolje lijecenje za mene? Sto biste mi vi predlozili i savjetovali? Lijep pozdrav maja novak

    Odgovoreno: 29. 08. 2012.
    • Poštovana,

      mi se bavimo time profesionalno, mozete da nam se javite ili dodjete na konsultacije koji su besplatne. Procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sjatu.

      ginekoloska ordinacija aras
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832