Pozdrav, volela bih ako mozete da mi objasnite moj citoloski nalaz. U pregledanom materijalu cervikalnog brisa se nalaze pretezno superficijalne i intermedijalne celije plocastoslojevitog epitela sa indeksom kariopiknoze i eozinofilije oko 40% . Prisutno je malo bazalnih i parbazalnih celija kao i vise nakupina endocervikalnih celija. Veci broj jedara pokazuje kariolizu. Prisutna je mala nakupina celija uvecanih jedara, sitno zrnastog rasprsenog hromatina i sasvim malih pravilnih jedaraca. Nalaze se i retki koilociti. Granulocitni infiltrat je gust, a lactobacilus je prisutan u malom broju. Dg pap iiia (ascus) . Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 29. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Najverovatnije imate upalu grlica materice- cervicitis i colpitis koje treba adekvatno leciti.

      mi se bavimo time profesionalno, mozete da nam se javite ili dodjete na konsultacije koji su besplatne. Procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sjatu.

      ginekoloska ordinacija aras
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #104576

    • Voljela bih ako bi ste mi protumacili citoloski nalaz_papanicolao. Opis preparata_razmaz je adekvatan za dijagnostiku, ima nesto granulocitnih infiltrata, a superficijalne celije bez atipija. Nilm (bethesda class) -odgovara pa ll

    • U nalazu mi pise. . U razmazu dostavisoke celularnosti koji je suboptimalan za dijagnostiku u pozadini dominirajugranulocitni infiltrati a pojedine superficijalne i intermedijarne celije sa elementima diskretne citoloskeatipije reaktivnog tipa. . . Sta sve ovo znaci. . . Help