Postovani doktore! Javljam se da biste mi pomogli u vezi mog problema. Imam 28 godina i redovne menstruacije na 34 dana. Ovog meseca sam imala simptome pms, koje imam obicno pred menstruaciju (bolne grudi, pojacanu osetljivost i nervozu) . Medjutim, grudi su prestale da me bole, svi simptomi su nestali, a menstruacije jos uvek nema (5 dana kasnjenja) . U braku sam, ne koristimo kontraceptivna sredstva. Molim vas da mi odgovorite o cemu bi moglo da se radi, da li je u pitanju samo kasnjenje ciklusa ili je moguca i trudnoca. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 26. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Uradite test za trudnocu. Ako je test pozitivan odmah se javite ginegologu da vas pregleda. Ako je test negativan treba da cekate menstruaciju a zatim ispitati hormoski status da bi ste dobili adekvatnu terapiju, inace menstruacija od 34 dana nije regularna.