Od prosle godine u letnjem vremenu poceli su da mi izlaze plikovi po telu, tj vise na globovima, sad su vise kao pecati, to mi traje od juna, sila sam od lekara do lekara rekli su koprivnjaca a onda cujem da koprivnjaca ne napada zglobove i ne izaziva ovakve bolove, radila sam bris grla i nosa (u grlu mi je pronadjen streptokok grupe g) , pila sam eritromicin za steptokoke zatim i klindamicin (alergicna sam na penicilin) , asto reumatski faktori-negativno, krvna slika-ok, urin-urobilinogen 1 (ref. Vrednosti 0-0) , leukociti-10 hi (ref. 0-5) , bakterije malo, epitelne celije vrlo brojne. E sad moram da naglasim da sam pocela sa kontracepcijom (logest) prosle godine u aprilu i od tad imam jake bolove tokom odnosa, pri samom ulazu u vaginu, ginekolog mi je samo rekla da koristim lubrikante na bazi vode, al ja stvarno ne mogu, boli jako, a zelim da uzivam sa deckom, dugo smo zajedno i redovno idemo na kontrole (posle oko 2 meseca koriscenje logesta, pocele su i te promene na kozi kao crveni pecati/fleke koje me bole, ne znam ima neke veze)

    Odgovoreno: 26. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Prestajete da pijete logist, ako vam budu kozne smetnje nestale onda promenite kontracetptivnu terapiju, ako vam ostanu isti simptomi javite se dermatologu. Sto se tice bolove tokom odnosa uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.