Pocituvani, ke ve zamolam da mi odgovorite na prasanjeto. Dali moze da prodolzam so pienjeto na jasmin pilulite bez da napravam pauza od edna nedela? Dali moze da predizvika nesakani dejstva? I dali vo toj period ke ja imam potrebnata zastita ili pak treba dopolnitelna zastita? Odnapred vi blagodaram se najdobro

    Odgovoreno: 29. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Kontracepcija se uzimaju od 5-og dana ciklusa po 1 tabletu od znak start i u pravcu strelice, ne smete da pocnete novu kutiju dok ne dobijete mesnstruaciju, i ponovo pocinjete od 5-og dana ciklusa. I tako budete zasticeni sve vreme.