Poštovani, u braku sam 2 godine i pokušavam sa suprugom da dodje do začeća al bezuspjesno. Imam 2 diskus hernie l2-l3, l3-l4, l5-s1 koje vrše kompresiju hernie diska. Suprug je izliječen od leukemije prije 8 godina. Mozete li mi reci da li postoji mogucnost zaceca s obzirom na okolnosti naseg "zdravlja", da li postoji konkretan razlog zasto ne uspijevamo sa zacecem, radila sam sve ginek. Nalaze koji su pokazali urednost, dok suprug jos uvijek nije radio spermogram. Zanima me da li nase "bolesti" ometaju normalno zacece. . . Sta bi se trebalo uciniti kako bi bilo uspjesno. . . Hvala

    Odgovoreno: 22. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Neka vas suprug da uradi spermogram sa spermokulturom, a vi uraditi hormonski status fsh, lh, prolactin, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa, i kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevi, za pocetak.