Postovani, vec 2 godine pijem cyclo progynova tablete, jer usled (nepromisljene) dijete koju sam tada drzala i izgubila skoro 10kg, prestao mi je ciklus. Da bih prestala da pijem tablete, doktorka mi je rekla da se moram ugojiti, ali mi to ne polazi za rukom (zbog straha da ne povratim staru kilazu) . Visoka sam 171cm, a teska 50kg, a imam 20 godina. Zanima me koliko dugo se sme koristiti ova terapija i da li moze imati stetnih posledica za trudnocu u buducnosti? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 21. 08. 2012.

Komentari na pitanje: #104232

    • Rami Aburas 09. 07. 2013.

      Ako su hormoni regulisani, mozete da zatrudnite, cycloproginiva ne sprecava da zatrudnite. Za mrsavljenja samo dijeta.

    • Zdravo, htjela bih vas i ja nesto pitati: imala sam operaciju 2003 god tumor hipofize, prije toga nisam dobijala menstruaciju, pa sam dobila tablete cyclo-progynova koje koristim i danas dan (ponekad napravim pauzu dali je to sta stetno) zatim koristim cortef i letrox. . . . Moje pitanje je hoculi moci ostati trudna i sta bih mi preporucili da smrsam, visoka sam 160 imam 60 kg, hvala vam puno