Poštovani, imam 22 godine, visoka sam 169 i imam 57 kilograma. Prvu menstruaciju dobila sam sa 12 godina i od tada su mi redovite (svakih 28 dana, a trajanje je 4 dana) . Zadnju menstruaciju sam imala 29. 7. Trajala je 4 dana i bila je veoma obilna (što inače nije slučaj) , ugrušci veličine oraha su izlazili. Bila sam na hitnoj, radila običan pregled, ultrazvuk. . . Te su rekli da je sve u redu. Od 8. 7. -12. 7. Sam imala odnose s dečkom, no on nije svršio u mene već smo koristili metodu prekinutog snošaja. (inaće ne koristim nikakvu kontracepciju) . 14. 7. Sam primijetila bjelkasti iscjedak iz rodnice te pritisak u predjelu desnog jajnika. Nikakvih drugih simptoma nije bilo. Iscjedak se nastavio te je kroz 2 dana postao i roskasti, a u 2 navrata sam za vrijeme mokrenja primijetila svaki put po kuglicu kao zgrušana krv (oko 0, 5cm veličine) . Nazvala sam ginekologicu i rekla je da je moguće da je implantacija ploda budući da sam imala nezaštičene odnose u vrijeme ovulacije, a iscjedak je i roskasti i nema mirisa. Pa neka dođem za 2 tjedna jer se plod još ne može vidjeti. Jutros sam se probudila i osjetila lagano grebanje i neugodan osjećaj u predjelu vagine, na samom ulazu, a i klitoris mi je postao osjetljiv pri kontaktu sa rubljem. Otišla sam ginekologici i ona je rekla da me neće niti gledat jer imam groznu upalu sa naslagama candide i dala mi je rojazol vaginalete i kremu (za mene i partnera) . Imala je gužvu te me nije htjela slušati. Sada me zanima, s obzirom na prijašnju informaciju, postoji li mogućnost da sam ipak trudna? Tj. Da je došlo do implantacije? Ili se cijelo vrijeme radilo o gljivicama? Čitala sam ne internetu da je za gljivice karakterističan sirasti iscjedak, pa me zabrinjavaju ti krvavi ugrušci. Da li mogu napraviti test za trudnoću bez obzira na candidu? I je li moguće da se candida pojavila zbog začeća? Samo me zanima u slučaju da se radi o trudnoći, smijem li stavljati te vaginalete. . . Hvala vam unaprijed na odgovoru. . .

    Odgovoreno: 21. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Najverovatnije se radi o hormonskom poremecaju. Savetujem vam da uradite hormonski status (proverite fsh, lh, progesteron, estradiol, -7, 14 i 21 dan ciklusa) kao i prolaktin (samo 14. Dan) . Neophodno je uraditi i uz (izmedju 21-og i 25-og dana ciklusa) da bi se videlo da nemate cisitcne jajnike kao i kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.