Postovani, pre nekoliko dana sam vam postavila pitanje da li mozete da mi protumacite rezultate hormona koje sam radila jer mi opada kosa ali ste mi rekli da pogledam referntne vrednosti ali na izvestaju koji sam dobila ne pisu referntne vrednosti, vec samo ovo: 5 dan ciklusa fsh 6, 8 ij/l, lh 20, 5 ij/l, prolaktin 500 mij/l, estradiol 252 pmol/l, testosteron 1, 8 nmol/l, tsh 3, 41 mij/l, ft4 16, 26 pmol/l. 14 dan ciklusa: fsh 7, 2 ij/l, lh 24, 8 ij/l, estradiol 222 pmol. 21 dan ciklusa: progesteron 4, 4. Nisam mogla nigde da pronadjem koje su referntne vrednosti tako da ne znam da li je hormonski status ok. Hvala

    Odgovoreno: 21. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Analize koje ste uradili nisu kompletne u svim fazama ali po ovome sto se vidi verovatno se radi o visokom prolaktinu i testosteronu koje treba ispitivati i adekvatno leciti.