Molim vas za odgovor/preplasena sam. Jas sam 34 godine i sam za prvi put u 6 nedelja trudnoce. Pri prvi pregled d-r mi je video i cistu 6. 8 x 6 i sumnja da je endometricna, tj, cokoladna cista. Sta zznaci to? Kako da se resim nje? Ugrozava li moju bebu? Danas sam dobila rezultate od krvnu sliku i urinu: leukociti 17, 3 - limfociti 20, 5 - monociti i sredni kletki 9, 3 - hemoglobin 12, 6 i rezultati urinu: leukociti vo urina 15- 17 (vo pole) - kiselost na urina 7, 0 - specificna tezina na urina 1, 020 - boja na urina - lesno zamatena. Drugi vrednosti su vo normala. Molim vas za odgovor ja sam preplashena.: (

    Odgovoreno: 16. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Cista nece ugroziti vasu trudnocu. Javite se vasem ginekologu koji ce vam najverovatnije dati terapiju za odrzavanje trudnoce. Pozeljno je da uraditekolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima sto pre da bi ste dobili adekvatnu terapiju.