Dali lorista h (losartan/hydrochlorothiazide) moze negativno uticati na kvalitet sperme ili ostetiti spermatozoide? Ili uopste moze li uzimanje tableta ostetiti spermatozoide kod muskaraca? Moj suprug uzima loristu vec godinu dana i upravo me muci ta misao. Veliko hvala unapred!!! Dali lorista h (losartan/hydrochlorothiazide) moze negativno uticati na kvalitet sperme ili ostetiti spermatozoide? Ili uopste moze li uzimanje tableta ostetiti spermatozoide kod muskaraca? Moj suprug uzima loristu vec godinu dana i upravo me muci ta misao. Veliko hvala unapred!!! I ako je moguce imam jos jedno pitaanje. Mozete li mi reci sta bi ovo moglo znaciti? Ja sam pocetkom ove godine izgubila bebu krajem 9-ok meseca zbog placentarne insuficiencije. I sad prevelika zelja za drugu trudnocu me je dovela do doktora koji se usudio da mi da hormonsku terapiju, pomoci koje bi potaknula ovulaciju i zgolemila sanse za zacece. E sad nakon 15 dana od ovulacije dobila sam, ali mi temperatura i dalje ne silazi. Evo 20 dan nakon ovulacije temperatura je oko 36. 7 - 36. 8 (u drugim mesecima posle menstruacije je uvek bila oko 36. 2) . Doktor mi jena odmoru i savetovao me da uradim ipak test trudnoce - bio je negativan. Sta bi ovo moglo znaciti? Moguce li je da sam dobila hormonalni poremecaj i na osnovu toga imam visoki progesteron u toku menstruacije i posle nje? Kako dalje bi se to dovelo u redui? Hvala najvise!!!

    Odgovoreno: 16. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Tablete koje uzima vas suprug ne uticu negativno na kvalitet sperme. Hormonska terapija koju ste dobili nema veze sa temperaturom koju pominjete. Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa brisevima - cervikalnim i vaginalnim brisom.