Postovani, pre vise od godinu dana naglo sam izgubila menstruaciju. Doktor nije uspeo da utvrdi koji je uzrok ovog problema. Jedina pretpostavka se odnosila na to da je moguci razlog to sto sam izgubila na tezini, u periodu od 4 godine oko 4, 5 kg (nije to bilo naglo, niti posledica dijete) . Vec nekoliko meseci pijem cyclo-progynova tablete. Pored povremene mucnine, medjutim, primetila sam da sve cesce imam zatvor, a uvek sam imala dobar metabolizam. Takodje, neka hrana koja mi je ranije prijala, sada izaziva gorusicu u stomaku, cudno nadimanje i ne prija mi (obicno zacinjena hrana, ulje, luk u hrani) . Da li ove tablete mogu biti uzrok ovih promena u varenju? Koliko stetno moze biti duze uzimanje ovih tableta (pijem ih vec 6 meseci) ?

    Odgovoreno: 16. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Simptomi koje imate nisu uzrok vasih simptoma. One nemaju kontraindikacije (osim ukoliko niste trudni) te ih slobodno mozete uzimati i godinu dana pa napraviti pauzu od mesec-dva i nakon toga ponovo uzimati godinu dana. Ne znam koliko imate godina ali je terapija koju koristite adekvatna.