Postovani, imala sam pojavu gljuvica i uspesno sam resila problem sa dve kurije kansen vaginaleta po preporuci lekara, istovremeno mi je u terapiju ukljucen nistatin tablete 2 puta na dan. Lekar je naglasio da nakon vaginaleta nastavim sa tabletama nistatina da bi se infekcija iskorenila. Medjutim istrazujuci po internetu dosla sam do podatka da nisttin tablete imaju jedino uticaj na candidu u crevima, a da ne uticu na kandidu u vagini. Interesuje me da li niststin tablete imaju dejstvo na gljivicnu infekciju u vagini? Koliko je duzina terapije dozvoljena kansen vaginaletama? Kada se ona ponovo moze ponoviti tj. Koliko je neophodno pauzirati izmedju kutija? Hvala puno nan odgovoru pozdrav

    Odgovoreno: 06. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Nistatin tablete imaju uticaja na kandidu u vagini. Terapija koju imate je adekvatna. Medjutim, ukoliko se cesto ponavlja, neophodno je pronaci njeno zariste. Mi se bavimo time profesionalno, mozete da nam se javite ili dodjete na konsultacije koji su besplatne. Procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sjatu.

      ginekoloska ordinacija aras
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr. Rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832