Dobro vece, imam 20 godina. . U zadnje vreme mi je menstruacija neredovna. . Juce sam dobila i uzasno mi ide, to su ogromne kolicine sa ugruscima od oko 2-5cm tamno crvenih, inace sam trebala dobiti 16. A ne 01. Dakle kasnila je oko 2 nedelje. . Imam redovno odnose bez zastite, i moram da kazem da mi stolica nije redovna i javljaju se grcevi u stomaku, pre dva meseca menstruacija mi je isto kasnila ali su mi izlazili belo-crveni ugrusci kao da se pomesala menstruacija i grudvasti sekret. . Moze li neredovna stolica uticati da mozda dobijem kandidu i da li postoji mogucnost da se radi o pobacaju ako ne molim vas da mi sto pre odgovorite jer ne mogu vise da podnesem mnogo su cudne menstruacije i ti ugrusci od sekreta van menstruacije koji se javljaju nakon seksualnog odnosa bez zastite tako odprilike godinu dana da napomenem samo da sam prosle godine imala malu ranicu koju sam izlecila vaginaletama ali od tada nisam isla kod ginekologa jako sam uplasena pa molim za sto raniji odgovor. Sandra

    Odgovoreno: 06. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Kod vas se najverovatnije radi o hormonskom poremecaju koji treba ispitivati i adekvatno leciti. Takodje, treba uraditi kolposkopski pregled sa brisevima da bi se odredila adekvatna terapija kojom ce se sanirati upala grlica materice.