Postovani, imam 22 godine i prvi put sam pocela da pijem tablete mercilon, 19 dan mi se pojavilo krvarenje nalik menstruaciji tackasto i jako malo. Nastavila sam drugu kutiju odmah nakon 21 dana bez pauze od 7 dana kako bih bila zasticena jer imam odnose. Medjutim sada imam bol u toku odnosa i vec nekoliko dana mi krvaranje koje je jedva primetno ne prestaje. Trenutno se nalazim van zemlje i nisam u mogucnosti da posetim ginekologa jos dve nedelje. Jako sam zabrinuta zbog bola u toku odnosa i zanima me da li je moguce da je to mozda i zbog tableta? Nekon ove kutije planiram da prestanm sa upotrebom tableta. Molim vas za brz odgovor. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 06. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Antibebi pilule se piju od 5-og dana ciklusa od znaka start pa u pravcu strelice i nikada se ne pocinje sa novom kutijom dok ne dobijete novu menstruaciju. Sto se tice bola koji osecate tokom odnosa pozeljno je da uradite kolposkopski pregled sa brisevima jer se najverovatnije radi o upali grlica materice.