Imao sam sexualni odnos sa mojom devojkom i posle nekoliko dana sam primetio crvenilo na penisu i kozni lekar mi je ustanovio kandidu. . . Pre nego sto sam otisao lekaru devojka se pozalila na crvenilo i svrab i sobzirom da je ustanovljena kandida interesuje me da li je moguce da sam ja njoj preneo, mada mi to deluje neverovatno jer dugo nisam upraznjavao sex bez zastite i nisam ranije primecivao nikakva crvenila. Da li je moguce da se sexualnim putem zeni aktivira kandida i da li je moguce da kandida bude neprimecena pre sexualnog cina?? Unapred hvala. . . . Da dodam dasmo prvi sexualni odnos imali pred kraj njene menstruacije.

    Odgovoreno: 31. 07. 2012.
    • Poštovani,
      Bez panike, desava se da se sexualnim putem se prenose kandida ali to nije strasno uzimajte prepisanu terapiju zajedno, ispirajte rastvorom kaljum hiprmanganom, opstinencije dok ne zaversite terapiju i dok vam ne prestaju simptomi. Vodite racuna o licnoj higeni (pranje posle odnosa) .