Postovani, godinu i po smo u braku, za ovo vrijeme nije doslo do trudnoce. Muz i ja imamo po 32. Godine. Molim vas za misljenje o spermogramu moga muza i da li je moguce zacece prirordnim putem? Nalaz je-volumen 3, 0 x10*3/l, izgled-belicast, ph-7. 8, broj spermatozoida u l-55, 0 x 10*9/l, pokretnih poslije 30 min-50% arb. Jed, slabo pokretnih 20% arb. Jed, nepokretnih 30% arb. Jed, normalni oblici 80% , patoloski oblici 20% , leukociti 1-2, epitelne celije 1-2, aglutinacija spermatozoida 5-6 arb. Jed. Apstinencija 4 dana. Da li prisutna aglutinacija predstavlja smetnju zacecu i kako se lijeci?

    Odgovoreno: 30. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Vas suprug ima dobar broj spermatozoida ali je vrlo izvesno da ima neku vrstu upale koju treba leciti. Ovakav nalaz moze da uspori mogucnost ostanka u drugom stanju.