Postovani, od novembra meseca 2011. Pocinju moje tegobe pracene svrabom vagine. Na redovnom pregledu svi nalazi uredni samo sekret 3b grupa i preporuka fluomizin vag. Posto tegobe ne prestaju u februaru 2012, radjen komplet briseva microplazma ureo i klamidia i bakterioloski cervikalni i vaginalni. Svi rezultati uredni a preporuka ako se tegobe odnosno svrab ponovi macmirir vag. Posto sam od tada do juna skoro svaki mesec koristila po 4 ili 5 vaginaleta u zavisnosti od tegoba, posle svraba javilo mi se pecenje i iritacija koja vec dve nedelje ne prestaje. Skoro godinu dana pokusavam da zatrudnim a zbog pecenja nemogu da imam odnose. U julu sam radila ponovo cervikalni i vaginalni bris zbog hsga i nalazi su uredni. Molim vas kako da ublazim pecenje i sta da radim ako mi se svrab ponovo pojavi a svi nalazi su uredu. Kod supruga isto svi nalazi uredni.

    Odgovoreno: 30. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Kod vas se najverovatnije radi o hronicnom cervicitisu i kolpitisu koje treba leciti adekvatno. Da bi ste privremeno ublazli tegobe, napravite blagi rastvor od kalijum hipermangana u vodi (treba da bude nezno roze boje) . Za vise informacija procitajte nas clanak o cervicitisu i kolpitisu koje mozete naci na sajtu.

      mi se bavimo time profesionalno, mozete da nam se javite ili doci na konsultacije koji su besplatne.

      ginekoloska ordinacija aras
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr. Rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832