Postovani, interesuje me interpretacija nalaza spermograma supruga, da li se radi o solidnom spermogramu ili ukazuje na neki problem koji moze da utice na zacece: zapremina 2, 1 ml ph 7, 9 fruktoza 1, 0+ arb. J aglutinacija spermatozoida negativna broj sperm. 81. 0 10*9/l pokretni 31% slabo pokretni 32% nepokretni 37% normalne forme 63% patoloske 37% leukociti 8 eritrociti 2 epitelne celije 4 takodje, pijem dianne 35, da li je opasno na pola prekinuti kutiju i raditi na bebi ili ipak treba ispiti do kraja, sacekati ciklus pa onda? Unapred zahvalna na odgovoru

    Odgovoreno: 30. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Vas suprug ima dovoljan broj spermatozoida da bi neometano ostali u drugom stanju. Medjutim, ovi nalazi ukazuju da ima i upalu koju treba adekvatno sanirati. Vama savetujem da popijete celu kutiju dienne 35 i tek nakon toga krenete u planiranje porodice. Srecno!