Postovani, pre dve nedelje sam dobila pojacan vaginalni sekret i sstavljala sam vaginalete makmiror 6 dana, nakon cega sam dobila menstruaciju. S obzirom da sam trebala da putujem otisla sam na pregled kod ginekologa uradio je pregled, ultrazvuk i cervikalni bris. Nalaz brisa je ukazao prisutnost streptokoka. S obzirom da sam trenutno na moru uzela sam da pijem cefaleksin 2 puta po dve tablete od 500mg. Recite mi koliko su streptokoke opasne i da li smatrate da ce ovaj antibiotik da mi pomogne do povratka?

    Odgovoreno: 23. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Antibiotik ne smete uzimati na svoju ruku. Neophodno je uraditi antibiogram na osnovu koga ce vam biti odredjena adekvatna terapija. Posto ste vec poceli sa uzimanjen antibiotika, da ne bi doslo do stvaranja rezistencije, uzmite 3x2 kapsule ukupno 7 dana.