Postovani doktore, pre dve godine sam se porodila u gak visegradskoj i o vama cula sve najbolje. U narednom periodu planirma drugu trudnocu pa me interesuje, ali me jako plasi cinjenica da sam prethodnu trudnocu jedva iznela do 36 nedelje. U 10 nedelji sam prokrvarila nakon cega mi je doktor u domu zdravlja prepisao utrogestan koji sam pila do 20 nedelje. Od 20 nedelje sam pila partusistem na svaka 4 sata uz strogo mirovanje. U 30 nedelji trudnoce sam na svoju ruku otisla u gak visegradska na pregled gde su me vase kolege hitno primile na odeljenje jer sam bila otvorena 4 prsta. U bolnici sam bila do porodjaja. Ne zelim da pricam ruzne stvari o vasim kolegama ali cinjenica je da doktor koji je vodio moju trudnocu neke stvari nije odradio kako treba. Da li je moguce da mi se problemi iz prve trudnoce ponove i u drugojj? Da li postoji neka terapija koja bi sprecila evetnualni nastanak problema? Da li je moguce otvoriti karton u gak visegradska i od pocetka odrzavati trudnocu u gak-u? Hvala unapred! Srdacan pozdrav, mirjana aleksic

    Odgovoreno: 23. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da za pocetak uradite kolposkopski pregled sa brisevima, zatim da imate odabranog ginekologa kojim cete biti zadovoljni (bilo u vasem domu zdravlja, bilo privatno, to je stvar vase odluke) .