Postovani, zbog povisene temp. Koja se krece od 37, 2 do 37, 5 i sedimentacije 26 infektolog me je poslao na ginekoloski pregled. Takodje imala sam bolove u donjem delu stomaka. Ginekolog me je pregledao kolposkopski i rucno i uradio papa test, ciji rezultt ocekujem za koji dan, ali mi je usmeno rekao da je grlic teoretski u odlicnom stanju, cist bez ranica itd. Takodje rekao je da je sekret zanemarljiv i na moje insistiranje da ga imam dao kansen krem. Ali sta je mene malo uplasilo rekao je pregledajuci me rucno da mi je materica uvecana i tvrda kao i jajnici, pogotovo desni, a desna strana me je i bolela, pa me je poslao na uz. Evo nalaza uterus 82x38x50mm. Endometrijum 8mm. Desni ovarijum 35x25mm sa folikulom 20mm. Levi ovarijum 25x16mm. Duglas prazan. Doktorka sa uz je rekla da ce taj folikul puci ili taj dan ili sutradan i da me najverovatnije stomak zato i boli. Kao i da zene imaju razlicitu velicinu i tvrdocu materice. Ja sam posle 2 dana dobla redovnu menstruaciju. Inace imam stalno redovno, nisam radjala, nisam imala pobacaje, imam 32god. Da li mozete da mi protumacite ultrazvucni nalaz, sta vi mislite o celokupnom mom problemu? Unapred zahvalna. Lana

    Odgovoreno: 23. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Moguce je imate cistican jajnik i hormonski poremecaj koji treba ispitivati i adekvatno leciti. Sacekajte rezultate papa testa i vaginalnog sekreta da bi znali tacno o cemu je rec.