Postovani imala sam trihomonas, pila sam antibiotike i povuklo se ali sam odmah posle toga otisla na operaciju da mi uklone ranicu na grlicu materice jer sam i to imala. Nakon toga sam otisla na pregled i opet imam trihomonas. Procitala sam da se moze preneti i preko wc solje pa sam se uplasila da sam ja nekom prenela dok sam imala i kad mi se povuklo da je mozda neko meni preneo nazad, ali doktorica kaze da to ne ide bas tako i da preterujem. Da li je moguce da mi se bakterija vratila nakon te operacije (nedugo nakon operacije sam opet imala sekret a nisam imala odnose) jer sam odmah to uradila nakon sto se povukla, pa sam mozda bila preosetljiva nakon te intervencije na grlicu materice i zato se to desilo?

    Odgovoreno: 31. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Treba da se obratite vasem ginekologu da vam uzme bris ponovo, takodje i vasem partneru i uzimajte istu terapiju, uz opstinenciju od sexualnog odnosa dok ste pod terapijom.