Odstranila sam maternjicu 2008. G. (cin1, 2, 3, cis + hpv virus) . Poslije operacije do danas nisam imala spolnih odnosa, papa testovi uredni, nema hpv virusa. Pitanje: u kojem slučaju se opet može aktivirati hvp virus i dali on i dalje postoji u organizmu s obzirom da je maternjica odstranjena? Šta preuzeti kao prevenciju u slučaju ponovnog spolnog odnosa?

    Odgovoreno: 23. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Retko kada se javlja hpv kada je odstranjena materica sa grlicem. Nema potrebe za nikakvim dodatnim merama opreza. Zivite normalno i uzivajte u odnosu sa vasim partnerom. Bez panike!