Postovani, imam jako veliki problem, a tice se kandide, infekcija mi se probudila dva dana pred menstruaciju kada se obicno i budi nazalost. Odmah sam primenila standarni lek kansen i zalfiju, i bilo mi je bolje, medjutim nakon druge vaginelete (tacno na vreme dobila sam menstruciju) koja je trenutno u toku. Osecam od jutros da se peckanje i svrab vraca, molim vas kako da resim problem posto je menstruacija u toku, da li smem da popijem oralni lek protiv gljivica? I koji? Da li je oralni lek opasan? Citala sam svasta po forumima, pa nesmem da se usudim na taj korak bez konsultacija, takodje moj ginekolog je na odmoru nazalost. Zelela bih da saniram problem jer sledece nedelje putujem sa momkom na more pa nebih da se mucim sa kandidom. Napomenula bih jos da nikakvih problema ginekoloskih nemam, imam skolski primer menstruacije i sve ostalo u funcionisanju reproduktivnih organa je u redu. Molim vas pomozite mi. Hvala na svemu unapred.

    Odgovoreno: 23. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Uzimajte oralno 2x1 nistatin tablete (dok ne popijete celu kutiju) i cim vam se menstruacija zavrsi, nastavite sa vaginaletama. Redovno se ispirajte.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #102741

    • Poslusacu vas savet, hvala puno i zelim vam svu srecu. Podrav