Pozdrav, imam 36 godina, imala dva vaginalna porodjaja. . Prvi 97/e godine, a drugi 2000-te. . . . Posle drugog porodjaja mi se pojavila ranica koju sam lecila spaljivanjem tecnim azotom. . . . . Posle toga nikakve vece probeme nisam imala, sem povremeno upale jajnika (bar mi je tako lekar rekao) . . . . . Manje bolove pri odnosu uvek sam osecala, zavisno od poze. . . Redovno idem na kontrole, papa test radim jednom godisnje i tumor markere. . . Zadnje rezultate sam radila 20. 03. 2012 i bilu su u redu, papa test ii grupa. Tumor maarkeri cea 0, 81, ca 19. 9. . . 4, 7, a ca 125. . . 22. 9 i lekar je rekao da je to u redu. . . . . . Rezultate sam radila zbog sumnjive izrasline u donjem levom uglu donjeg stomaka. . . . . Lekarka kod koje sam isla zadnjih godina je tvrdila da je to cista i nista strasno, pila sam legravan pilule za kontracepciju koje mi nisu pomogle, onda sam promenila doktora i koji mi je na prvom pregledu kod njega rekao da mu to lici na tumorfakt, nasta sam ja odreagovala po malo uplaseno, predlozio da se urade rezulttati papa testa i tumor markera koje sam ja i uradila i bili su mirni. . . . Napisala sam vam rezultate zadnjih analiza. . . . . . . . Treci doktor kod kojeg sam otisla u medjuvremenu jer moj trenutno nije radio, ultrazvukom i pregledom mi je utvrdio da imam tumor dimenzija 70, 3 x 52, 3 na cije sam se misljenje sokirala. . . . Zakazem pregled kod. Doktorke na klinici narodni front koja mi uradi pregled i kaze da njoj to lici na miomni cvor ili pak benigni tumor. . . . . Ja vas udavi, ") ali moje pitanje je. . . . Da li posle svih tih nalaza papa testa i tumor markera koji su u redu postoji mogucnost necega sto bi bilo bzv? Srdacan pozdrav. . . . . Inace menstruacije su mi na 33, 35 dana oduvek, nisu mi obilne, nisu bolne. . . . Predposlednja mi je cak bila i oskudna malo. . . Hvala u napred. . . .

    Odgovoreno: 21. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Vi imate 3 problema, prvi: imate upalu grlica meterice (cervicitis) , zato imate te simptome i to nema veze sa tumor markerami. Mi se time bavimo i imamo odlicni rezultati.
      drugi; imate hormoski poremecaj koji treba ispitati. Nije uredu da je vasa menstruacija 33- 35 dana, i to moze korigovati.
      treci: ako je utverdjeno da imate mioma!!?, nije strasno moze da se operise. (po meni treba iskljuciti dg: cistis ovari)