Zbog neredovnih menstrualmih ciklusa (od 2009 god.) moj ginekolog mi je propisao hormonsku terapiju cikloproginovu popila. Klomifen, dobraston poslije ili u toku terapije pojave mi se hematomi. Prekinula terapiju i vise nisam nista pila do danas. Redovno sam kod hematologa vec 4 godine kako mi se dasavaju ove promjene. Prvi nalaz (od 2009 god.) je izgledao ovako inr 0. 87 a-ptt 31, 2, fibrinogen 2. 9, konc. Faktora 2 153, 6 konc. Faktora 5 212. 8 konc. Faktora 7 133, 2 konc. Faktora 10 141, 5 konc. Faktora 8 141, 5 konc. Faktora 9143. 9 konc. Faktora 11 153. 8 konc. Faktora 13 153, 7 d-dimer 75 u granici normale protein s 12. 4. Moj hematolog kaze da imam predispoziciju za tronbozu nogu propisala mi aspirin 100. Poslije terapije aspirinon nakon 1. Godine nalazi u granici normale. Medzutim 2011 g bez ikakve hormonske terapije povecao mi se d -dimer na 3. 26 a refer vrijednosti su od 0-0. 50 sad je upitna embolija opet aspirin, uradila ct pluca sve u granici normale, pulmolog kaze da je d dimer visok i da upucuje al sad nema nista na plucima. Ponovo aspirin i od 16. 8. 2011- nalaz uredan sve do sad 10. 07 2012 d -dimer opet 3, 15. Inr 1. 03, fibrinoge 3. 9 a-ptt 31. 5 zasto? Osjecam neki pritisan u plucima i zamaram se brzo. Koliko je sve ovo ozbiljno sto mi se desava? Molim za vase misljenje sta treba da uradim, koje pretrage uraditi da se ne naprave neki propusti u lijecenju. Nemam djece, imam 36 godina i ukoliko bi doslo do trudnoce da li bi bila rizicna po mene? Izvinite sto sam bila preopsirna. Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 23. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Neophodno je da vas zdravstveni problem resite sa hematologom. Lekovi koje ste uzimali kao ginekolosku terapiju nemaju veze sa vasim hematoloskim problemom. Nakon sto sanirate hematoloski problem, mozete razmisljati o tome da ostanete u drugom stanju. U suprotnom bi moglo doci do komplikacija u trudnoci.